1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Retrospekcje

25.02.2011

Otwarcie wystawy „Polska-Haiti. Historia zapomniana”

W związku z rocznicą trzęsienia ziemi jakie nawiedziło Haiti 12 stycznia 2010 roku Fundacja Polska – Haiti zaprasza na konferencję prasową, która odbędzie się 11 stycznia 2011 roku o godzinie 11.00 w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu.

 Konferencja zostanie połączona z uroczystym otwarciem wystawy plenerowej pod tytułem „Polska-Haiti, historia zapomniana” poświęconej czarnej polonii haitańskiej. Tym samym pragniemy przypomnieć zapomnianą, wspólną historię łączącą Polaków i Haitańczyków.  Na zdjęciach zostali uwiecznieni mieszkańcy Cazales, potomkowie polskich legionistów, którzy ponad 200 lat temu na polecenie Napoleona Bonaparte walczyli na Haiti. Jak mówi historia część z nich pozostało na Haiti, tym samym dając początek „czarnej polonii”.

Fotografie autorstwa Światosława Wojtkowiaka i Barbary Kai Kaniewskiej będą prezentowane na Krakowskim Przedmieściu  przed Domem Polonii.

Wystawa na Krakowskim Przedmieściu