1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Retrospekcje

24.02.2011

Podsumowanie Dnia Haitańskiego 16 stycznia 2011 r.

Drodzy Przyjaciele Fundacji Polska-Haiti, Minął miesiąc od Dnia Haitańskiego, który Fundacja Polska-Haiti zorganizowała 16 stycznia 2011 r. Pragniemy jeszcze raz podziękować za Waszą obecność i wsparcie. Mam nadzieję, że spędziliście Państwo miło czas.

Ja osobiście muszę powiedzieć, że „Panele dyskusyjne”, które odbyły się w tym dniu przy udziale wybitnych znawców tematyki Haiti, historyków, antropologów i kulturoznawców były dużym przeżyciem i cennym źródłem informacji o Haiti oraz historii „Czarnej Polonii” . Serdecznie dziękuję wszystkim obecnym.

Druga część – Wieczór Haitański odbywał się w rytmach muzyki serwowanej przez DJów audycji Radia PIN „Uchem po Mapie”, Piotra Gronau i Luisa Andino Velez.

W pierwszej części koncertu wystąpił Pako Sarr, który wspaniale rozgrzał publiczność. Muzyka Pako jest ciepła, energetyzująca, pełna egzotycznych rytmów. Jest to muzyka, która porywa, przy której nie sposób jest ustać bez ruchu. Wielkie dzięki Pako!

W przerwie między występami miała miejsce aukcja dzieł sztuki haitańskiej mistrzowsko poprowadzona przez Prezes Fundacji Zofię Pinchinat – Witucka i naszego specjalnego gościa Andrzeja Sołtysika z telewizji TVN. Na aukcję wystawione zostały obrazy autorstwa malarzy haitańskich. Jeden z obrazów „Dwoje Marassa” autorstwa Levoy Exile pochodził z prywatnej kolekcji Pana Doktora Aleksandra Kawalca. Jesteśmy bardzo wzruszone tym gestem, dziękujemy Panie Doktorze.

W drugiej części koncertu wystąpiła Melissa Laveaux. O tyle, o ile Pako z zespołem rozgrzał, Melissa zaczarowała widownię barwą swojego głosu. Jej głos zaskakuje, magnetyzuje, pochodzi z samego wnętrza. Melissa potrafi wykorzystać swoje możliwości. Akompaniament gitary jest tylko tłem dla jej niezmiernie bogatego potencjału wokalnego.  

Dobra wiadomość dla wszystkich gości i darczyńców - dochód z Dnia Haitańskiego przeznaczony zostanie na wyposażenie i uruchomienie laboratorium komputerowego w szkole dla dziewcząt Sióstr Franciszkanek w Port-au-Prince. Mamy już gotowy projekt laboratorium.

 

Jest to ciąg dalszy naszej współpracy ze szkołą Sióstr Franciszkanek. Dzięki Waszej hojności w ubiegłym roku mogliśmy zafundować roczne stypendium dla 53 uczennic tej szkoły.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Autor tekstu: Wiktoria Stankiewicz