1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Retrospekcje

1.03.2011

Razem dla Haiti – w miesiąc po trzęsieniu

Podczas piątkowego spotkania (12.02) w Kancelarii Prezydenta RP przedstawiciele Kancelarii wspólnie z Fundacją Polska- Haiti, Caritas Polska oraz innymi organizacjami charytatywnymi zaangażowanymi w pomoc humanitarną dla Haiti (UNICEF, PAH, Zakon Kawalerów Maltańskich, Salezjanie) zadeklarowali ścisłą wolę współpracy. Spotkanie odbyło się w miesiąc po pierwszym trzęsieniu ziemi na Haiti.

 Kancelaria Prezydenta zadeklarowała  daleko idące wsparcie dla  projektu  budowy Domu Polskiego czyli szkoły z sierocińcem w miejscowości  Jacmel. Obok tego kompleksu ma też powstać punkt medyczno - sanitarny pod patronatem polskiego oddziału Zakonu Kawalerów Maltańskich. Pieniądze na ten cel zebrał Caritas Polska we współpracy z Fundacją Polska-Haiti . Była to sms-owa zbiórka, która rozpoczęła się (21.01) akcją Dzień Solidarności z Haiti na antenie TVP1 i Pierwszego Programu Polskiego Radia. Spoty, w których znane osobistości prosiły o wsparcie zbiórki zostały też wyemitowane przez telewizje TVN i Polsat.


Podczas spotkania w kancelarii  przedstawiciele  Caritas potwierdzili wolę  zbudowania kompleksu  szkolno-opiekuńczego. Kancelaria Prezydenta wzięła honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem. Fundacja Polska–Haiti  potwierdziła  chęć bycia partnerem od strony organizacyjnej i finansowej. Kancelaria Prezydenta  zadeklarowała jednocześnie chęć udostępnienia prezydenckiego  samolotu  do  przewiezienia na Haiti drugiego transportu z 
pomocą humanitarną. Pomoc zawierałaby 40 ton najpotrzebniejszych rzeczy: żywności, leków, szczepionek, ultrasonografów i namiotów. Każda z organizacji humanitarnych obecnych na spotkaniu zadeklarowała zorganizowanie artykułów do transportu.