1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Retrospekcje

 
Podsumowanie Dnia Haitańskiego 16 stycznia 2011 r.

Drodzy Przyjaciele Fundacji Polska-Haiti, Minął miesiąc od Dnia Haitańskiego, który Fundacja Polska-Haiti zorganizowała 16 stycznia 2011 r. Pragniemy jeszcze raz podziękować za Waszą obecność i wsparcie. Mam nadzieję, że spędziliście Państwo miło czas.

  Polscy lekarze kierują oddziałem cholerycznym w haitańskim szpitalu

Ania Szaciłło, Jarek Korzybski i Łukasz Jaworski za dwa tygodnie wracają do Polski po dwóch miesiącach spędzonych w szpitalu im. Alberta Schweitzera w Deschapelles w regionie Artibonite, w centrum epidemii cholery. Troje polskich lekarzy przed świętami przejęło stery na oddziale cholerycznym, na który miesięcznie trafia ok. 900 pacjentów.

 
Haiti dalekie. Haiti bliskie - panele dyskusyjne 16 stycznia 2011

Dom Polonii, Krakowskie Przedmieście 64, sala poziom -1 Organizatorzy: Fundacja Polska-Haiti, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” Wstęp na panele jest bezpłatny! Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia. Rezerwacje: fundacja@polska–haiti.org

 
Otwarcie wystawy „Polska-Haiti. Historia zapomniana”

W związku z rocznicą trzęsienia ziemi jakie nawiedziło Haiti 12 stycznia 2010 roku Fundacja Polska – Haiti zaprasza na konferencję prasową, która odbędzie się 11 stycznia 2011 roku o godzinie 11.00 w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu.

 
Koncert charytatywny 16 stycznia 2011 r.

16 stycznia 2011 r. w Domu Polonii Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny. Obok Melissy Laveaux zagra Pako Sarr, Senegalczyk na stałe mieszkający w Warszawie.

 
Koncert charytatywny

16 stycznia 2011 r. Fundacja Polska – Haiti wraz ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” organizują niezwykły koncert charytatywny. Będzie to wyjątkowa uczta muzyczna na której swoją obecnością zaszczycą nas tacy wykonawcy jak Piotr Gronau i Luis Andino Velez, którzy poprowadzą publiczność w podróż „Uchem po mapie” , Pako Sarr – senegalczyk na stałe mieszkający i tworzący w Polsce. Gwiazdą wieczoru będzie Melissa Laveaux.

  Młodzi lekarze dla Haiti: pierwszy tydzień w Deschapelles

- Czas mija jak błyskawica. Pracujemy bardzo ciężko, ale jest fantastycznie. Rzadko czuliśmy się - jako lekarze - tak potrzebni, jak tutaj - pisze Jarek Korzybski, jeden z trójki młodych lekarzy, którzy od 23 listopada pracują w szpitalu im. Alberta Schweitzera w Deschapelles w regionie Artibonite.

 
Relacja z Port au Prince

Prezes Fundacji Zofia Pinchinat Witucka wraz z Gustiną Magisteretti i Marcinem Gula od kilkunastu dni przebywają na Haiti. Ich podróż jest ściśle związana z finalizacją projektu odbudowy szkoły, jak również bieżącymi działaniami Fundacji. Przebywając w stolicy stali się świadkami wydarzeń, które rozegrały się w Port au Prince po ogłoszeniu wyników 1 tury wyborów prezydenckich. Oto gorąca relacja z Haiti.