1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Retrospekcje

  Młodzi lekarze z Polski jadą na Haiti

Troje młodych lekarzy pojedzie w listopadzie na Haiti żeby wspierać pracę szpitala Albert Schweitzer w miejscowości Deschapelles w Dolinie Artibonite. Fundacja Polska-Haiti jest partnerem projektu. W czasie swojego pobytu, lekarze chcą odwiedzić szkoły w Cazales - największej miejscowości zamieszkanej przez potomków polskich legionistów, którzy przyjechali na Haiti z wojskami francuskimi na początku XIX wieku.

 
Vodou odczarowane - dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy za wspaniały wieczór sztuki haitańskiej, który odbył się we czwartek, 23 września, w Centrum Smolna. Szczególne wyrazy uznania kierujemy pod adresem profesorów Leszka Kolankiewicza i Józefa Kwaterki, którzy opowiedzieli o elementach vodou w religii, sztuce i kulturze Haiti, oraz Pauliny Witoń, Karoliny Witoń i Tomasza Zienia, którzy wykonali brawurowe aranżacje utworów Wyclef'a Jean

 
Młodzież dla Haiti - 16-letni Paweł Bilski z przyjaciółmi zorganizował 14 imprez, żeby pomóc Eldzie

Pawła Bilskiego, ucznia pierwszej klasy Autorskiego Liceum Artystycznego w Częstochowie, chwyciła za serce historia Eldy Revol. – Oglądałem materiał Marcina Wrony, do którego zwróciła się młoda dziewczyna z niemowlęciem na ręku. To była Elda. Błagała o pomoc dla siebie i swojej miesięcznej córeczki, Daszki. Postanowiłem, że muszę pomóc – relacjonuje.

 
Dzieci pomagają Haiti - historia zbiórki ze szkoły w Wiercinach

- Kiedy w styczniu zobaczyliśmy, co się stało na Haiti, wszyscy poczuliśmy, że musimy pomóc – mówi Elżbieta Zacharska, pedagog, wychowawca przedszkolaków i koordynator koła wolontariatu ze szkoły podstawowej w Wiercinach w gminie Nowy Dwór Gdański, w woj. pomorskim. Szkoła, w której pracuje Elżbieta, jest mała – ma tylko 12 nauczycieli i 82 wychowanków, którzy pochodzą z czterech miejscowości: Wierciny, Rakowo, Jazowa Druga i Jazowa.

 
Haiti szykuje się do pory deszczowej

Z nadejściem maja na Haiti rozpocznie się pora deszczowa. Ulewy są potężnym zagrożeniem dla Haitańczyków, którzy od stycznia mieszkają w prowizorycznych miasteczkach namiotowych.

  Wizyta studyjna na Haiti

Zofia Pinchinat-Witucka i Giustina Magistretti z Fundacji Polska-Haiti oraz Marta Titaniec z Caritas Polska ruszają na Haiti z pierwszą wizytą studyjną. Mają spotkać się z przedstawicielami haitańskich władz, organizacji międzynarodowych, a przede wszystkim z pracownikami szkół i organizacji lokalnych. – Jedziemy z całą listą pytań: ile kosztuje metr kwadratowy ziemi, litr wody, pensja nauczyciela.

  Gala w Teatrze Wielkim w Warszawie

29 marca 2010 w Teatrze Wielkim odbędzie się koncert „Chopin inspiruje Gainsbourga”, organizowany przez Instytut Francuski w Warszawie, w ramach festiwalu Francophonic i Roku Chopinowskiego 2010.