1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Trzęsienie Ziemi

13.01.2017

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti

12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Szacuje się, że zmarło lub zaginęło ponad 200 tys. osób!!!

Wśród ofiar było wiele dzieci. Mordercza fala sejsmiczna napłynęła o godzinie 16h 59 kiedy wiele szkół prowadziło jeszcze zajęcia szkolne.

Do dzisiaj kraj podnosi się z ruiny. Niestety wśród licznych budynków, które uległy całkowitemu zniszczeniu było setki szkół. Jesteśmy przekonani, że budowa szkoła w Jacmel jest ważnym krokiem, który pomoże dzieciom z Jacmel odnaleźć równowagę, zapomnieć o traumatycznych przeżyciach i przyczyni się da im szansę na lepszą przyszłość dzięki wiedzy i lepszemu wykształceniu.

 

Choć my już zapomnieliśmy o strasznych scenach jakie miały miejsce 12 stycznia 2010 roku na Haiti to film, który w tamtych dniach otrzymaliśmy od naszych przyjaciół z Jacmel boleśnie na przypomina rozmiary katastrofy i cierpienie wielu ludzi.