1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Kultura i Sztuka

 
Podsumowanie Dni Frankofonii 2014

Krótki materiał, prezentujący wydarzenia związane z Haiti, zorganizowany na rzecz Dni Frankofonii 2014r.

 
Voyage POESIE CARAÏBES Carlton Rara

Carlton Rara nous Livre les Caraïbes sur fond de Guitare. 28 Mars 2014 Centrum Łowicka 19h00

 
Jak bez wysiłku pokochać literaturę haitańską?

Spotkanie z tłumaczem Tomaszem Surdykowskim: Jak bez wysiłku pokochać literaturę haitańską? Moja przygoda z Dany Laferrière’em. 24 marca 2014 r. Centrum ŁOWICKA, ul. Łowicka 21, Godz. 18.00

 
Premiera Albumu Malarstwo Haitańskie

Premiera Albumu Malarstwo Haitańskie. Zapraszamy do poświęcenia paru minut na obejrzenie premiery.

 
Malarstwo Haitańskie w zbiorach polskich

Pierwszy w Polsce, pierwszy w Europie album o malarstwie Haitańskim!

  Świętowanie Wielkiej Nocy na Haiti

Dwie rzeczy zapowiadają okres wielkanocny u nas, obywateli Pierwszej Czarnej Republiki: - kartki świąteczne wykonane przez dzieci przedszkolne. Na każdej przyozdobionej brokatem kartce namalowana jest pisanka. - „Kap” – latawiec oraz „Grandou” – duży latawiec. W okresie poprzedzającym Wielkanoc na Haiti na każdym rogu ustawiają się handlarze sprzedający latawce - rzemieślnicy, artyści lub osoby, które amatorsko zajmują się wyrobem latawców

  Kilka uwag na temat malarstwa haitańskiego

W latach 70., André Malraux zachwycił się malarstwem haitańskim(1) i fascynacja ta pozostaje w świecie ciągle żywa. Przez całe wieki, ogromna Czarna Afryka, której rzeźba stała się jedną z naszych sztuk, nie znała malarstwa. Geniusz koloru narodził się na Haiti sam z siebie.