1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Informacje Ogólne

 
1%

Krystyna Czubówna zachęca do rozliczenia Waszego 1% z nami!

 
Creamy dzieciom :)

Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

 
Przekaż 1% podatku KRS 0000349426

Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.

 
Szkolne mury

Dziś rano Karolina przesłała kolejną porcję informacji i zdjęć!

 
Budowa szkoły rozpoczęta!

Na placu budowy pojawił się MŁOT PNEUMATYCZNY! Możemy powiedzieć, że pierwsza "łopata" a właściwie młot zostały wbite w ziemię. Budowę szkoły oficjalnie uważamy za rozpoczętą!

  Wiza, przepisy wjazdowe

Obywatele RP mogą przebywać bez wiz na terytorium Haiti do 90 dni. Przy wjeździe ważność paszportu nie może być krótsza niż 6 miesięcy od daty planowanego zakończenia pobytu. Gdy pobyt jest dłuższy niż 90 dni, wizę można otrzymać na lotnisku w Port-au-Prince. Należy wypełnić stosowny formularz, okazać ważny dokument podróży, 2 zdjęcia, bilet powrotny lub wyjazdowy do innego państwa (w przypadku podróży tranzytowej) oraz wnieść opłatę.

  Historia Haiti

W XV w. wyspę zamieszkiwali południowoamerykańscy Karaibowie oraz podbici przez nich rdzenni Arawakowie. K. Kolumb dotarł tu 1492 i nazwał ją Hispaniolą; pod tą nazwą weszła w skład hiszpańskiego imperium kolonialnego (później - Santo Domingo). W XVI w. ludność autochtoniczna została niemal całkowicie wyniszczona.

  Ceny towarów i usług na Haiti.

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny towarów i usług na Haiti. Ceny podane są w GURDACH i/lub USD i są tylko i wyłącznie cenami orientacyjnymi.

  Gospodarka kraju:

Haiti jest najbiedniejszym krajem na półkuli zachodniej. Pod względem rozwoju, jest jej bliżej do państw Afryki Subsaharyjskiej niż własnych sąsiadów z Ameryki Środkowe. 80 proc. ludzi żyje poniżej progu ubóstwa, bez stałego zatrudnienia. Dwie trzecie Haitańczyków utrzymuje się z rolnictwa, przy czym większość to małe gospodarstwa przydomowe. Haiti nie przyciąga inwestycji zagranicznych, czego powodem jest brak poczucia bezpieczeństwa biznesowego, słaba infrastruktura i słabo rozwinięta branża handlowa.