1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Zakończone

19.01.2012

Laboratorium komputerowe w szkole ST Francis Xavier

Dzięki dotacji jaką otrzymała Fundacja Polska – Haiti z Kancelarii Senatu RP oraz współpracy z St. Boniface Haiti Foundation w roku 2010 możliwe było sfinansowanie i uruchomienie laboratorium komputerowego w szkole St. Francis Xavier w miejscowości Fond des Blancs.

Projekty realizowane w Fond des Blancs miały za zadanie stworzyć warunki techniczne dostępu do sprzętu komputerowego i nowych technologii umożliwiających młodzieży i szerszym kręgom społecznym obywateli Fond des Blancs o polskim pochodzeniu dokonania wirtualnych podróży do Polski, odkrycia historii przodków, a także postępu cywilizacyjnego poprzez dostęp do nowych technologii. Projekt pomyślany został całościowo. Dlatego szkoła wyposażona została nie tylko w komputery, ale przede wszystkim w generator prądu gwarantujący stały dostęp do elektryczności, a także podstawowe sprzęty biurowe typu drukarka oraz meble szkolne. Laboratorium zostało zabezpieczone przed ewentualnymi włamaniami. Laboratorium dysponuje łączem elektronicznym opłaconym na rok z góry oraz potrzebnym okablowaniem gwarantującym operacyjność laboratorium. 
Szkoła w Fond des Blancs dzięki inwestycji Senatu RP jest unikatowym miejscem na terenach wiejskich na Haiti gdzie szkoła może dysponować laboratorium komputerowym i stałym dostępem do zasilania energetycznego.
Laboratorium jest jedynym w promieniu kilkudziesięciu kilometrów miejscem w pełni wyposażonym w 10 stanowisk komputerowych ze stałym dostępem do internetu.

Laboratorium komputerowe FDB

Laboratorium komputerowe FDB

Laboratorium komputerowe FDB

Laboratorium komputerowe FDB