1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Zakończone

8.11.2011

Elda Revol

Kilka miesięcy temu z wielką radością informowaliśmy Państwa o postępach w nauce naszej fundacyjnej stypendystki Eldy Revol. Przypomnijmy: Elda studentka pierwszego roku Pedagogiki na uniwersytecie Universite Americaine des Sciences Modernes d’Haiti. Młoda dziewczyna, która wciąż mieszkała pod namiotem wraz ze swoją półtoraroczną córeczką oraz ciotką. Mąż Eldy zaginął podczas trzęsienia ziemi 12 stycznia 2010 r.

Fundacja Polska – Haiti przekazała Eldzie środki finansowe na pokrycie kosztów nauki pierwszego semestru studiów na Universite Americaine des Sciences Modernes d’Haiti oraz środki finansowe na utrzymanie podczas pierwszych trzech miesięcy nauki.
W maju br. Elda podeszła do egzaminów na Uniwersytecie. Niestety nie udało jej się zaliczyć pierwszego semestru studiów.
Z informacji jakie w ostatnich dniach Fundacja uzyskała bezpośrednio od Eldy, wyjechała ona do Bostonu. Na Haiti pozostała jej mała córeczka Daszka.
W związku z zaistniałą sytuacją Fundacja Polska – Haiti podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Eldą Revol. Chcielibyśmy życzyć Eldzie wszystkiego dobrego na nowej drodze życia.
Statystycznie co 10 Haitańczyk wyjechał ze swojego kraju.