1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Zakończone

20.06.2011

Jelenia Góra dla Haiti

Fundacja Polska – Haiti pragnie serdecznie podziękować uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 1 z Jeleniej Góry, którzy w marcu 2011 wystąpili z inicjatywą zorganizowania akcji mającej na celu wsparcie rozwoju edukacji na Haiti. A oto sprawozdanie przysłane nam przez organizatorkę akcji w szkole Zuzannę Bućko.

„Marzec w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze minął pod hasłem pomocy dla haitańskich dzieci. Zorganizowano akcję, która miała na celu zgromadzenie środków na wsparcie edukacji kilku uczniów na Haiti.
Najważniejszym punktem akcji był koncert przeprowadzony zarówno dla gimnazjum, jak i dla liceum. Występy uczniów naszej szkoły połączone z prezentacją multimedialną o obecnym stanie Haiti po zeszłorocznym trzęsieniu ziemi dały wspaniały efekt. Młodzi widzowie poważnie podeszli do tematu, dzięki czemu odnieśliśmy wrażenie, że nasz cel nie jest im obojętny. Każda z klas zebrała po 5 zł od osoby wspierając naszą zbiórkę. W dodatku kilka klas miało możliwość obejrzenia w następnych dniach filmu pt. „Les polonais” autorstwa M. Kutiaka.
Tydzień później odbył się w naszej szkole dwudniowy kiermasz książek. Zgromadziliśmy je dzięki uprzejmości nauczycieli i uczniów, którzy odkurzyli nieco domowe biblioteczki. Przedsięwzięcie cieszyło się powodzeniem, co znacznie przyczyniło się do wsparcia końcowej sumy.
Końcowa kwota to 2387zł 40gr! Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom uda nam się pomóc i odmienić życie choć jednej osoby.
Oby nasza akcja była jedynie zalążkiem wsparcia dla Haiti, które może okazać każdy z nas. Wystarczy chcieć i naprawdę wierzyć, że mamy wystarczająco dużo mocy, by coś zdziałać! To właśnie takie gesty sprawiają, że zmieniamy otaczający nas świat na lepsze.

Zuzanna Bućko”