1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Planowane

28.09.2010

Projekt Szkoła

Społeczeństwo zdolne do rozwoju, musi być przede wszystkim społeczeństwem wykształconym. Jesteśmy głęboko przekonani, że najlepszym narzędziem do realizacji tego celu będzie zaangażowanie się w tworzenie szkół na Haiti.

W pierwszych tygodniach działania Fundacji koncentrowały się wokół akcji medialnej, która zaowocowała zbiórką środków pieniężnych na pomoc dla Haiti. Tysiące Polaków odpowiedziało na apel Fundacji i Caritas Polska – dzięki ich hojności udało się zgromadzić ponad 4 miliony złotych. Środki te będą przeznaczone na budowę szkoły średniej – w najbliższych miesiącach będzie to projekt wiodący Fundacji.

Proces tworzenia szkoły jest działaniem skomplikowanym, długofalowym, wymagającym zgromadzenia nie tylko olbrzymich środków finansowych, ale przede wszystkim umiejętnej współpracy z lokalnymi partnerami na Haiti oraz partnerami z Polski, którzy zgłosili chęć zaangażowania w projekt. Dlatego chcemy go realizować na zasadzie współpracy oraz współodpowiedzialności za określone dziedziny, aby w kolejnym etapie częściowo przejąć odpowiedzialność za funkcjonowanie szkoły, finansowanie jej działań, nadzór materialny i merytoryczny.

Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy już Caritas Polska oraz innych partnerów polskich, a także Ministerstwo Edukacji Republiki Haiti oraz władze lokalne.

Naszą najpilniejszą potrzebą obecnie jest znalezienie partnera lokalnego, a następnie wspólne określenie lokalizacji szkoły i ustalenie wstępnego kosztorysu budowy. W tym celu na początku kwietnia Zofia Pinchinat-Witucka odbyła pierwszą podróż na Haiti.

O postępach w realizacji projektu „szkolnego” będziemy na bieżąco informować na naszej stronie www.polska-haiti.org.