1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Bieżące

17.03.2014

ZGUBNA POMOC

Komu jest potrzebna pomoc międzynarodowa? Jakie są skutki pomocy udzielone Haiti po trzęsieniu ziemi? Zapraszamy na emisję filmu „Zgubna pomoc” Raoula Pecka i debatę w dniu 21 marca 2014, Centrum ŁOWICKA, ul. Łowicka 21, Warszawa.

 zgubna pomoc

‘Zgubna pomoc’ to tytuł filmu dokumentalnego zrealizowanego przez Raoula Pecka w ciągu trzech lat od dnia trzęsienia ziemi na Haiti w styczniu 2010 roku. Haitańskiego reżyser i były minister kultury mozolnie i drobiazgowo dokumentuje działania organizacji humanitarnych, ngo-sów z całego świata, polityków i zwykłych ludzi. Film ilustruje dobrą wolę, ale i chaos działań licznych organizacji humanitarnych.  

Rozmiar dramatu, który wydarzył się na Haiti poruszył bez mała wszystkich ludzi. Oferty pomocy napłynęły ze wszystkich stron, a w ślad za nimi setki wolontariuszy i urzędników organizacji międzynarodowych. Jaki jest efekt tego światowego poruszenia? Jak okazana pomoc wpłynęła na poprawę sytuacji na Haiti?

 

Film jest okazją do zadania tych pytań i przeprowadzenia debaty, która odbędzie się w piątek 21 marca o 18.00 w Centrum ŁOWICKA, ul. Łowicka 21, Warszawa.

W rozmowie panelowej wezmą udział: 

  • Nina Mocior, Fundacja dla Somalii
  • Marcin Wojtalik, Instytut Globalnej Odpowiedzialności
  • Krzysztof Stanowski, Fundacja Solidarności Międzynarodowej
  • Zofia Pinchinat-Witucka, Fundacja Polska-Haiti
  • Firas Daboul, były pracownik UNHCR w Syrii

 

Lista dialogowa w jęz. polskim została udostępniona dzięki uprzejmości WATCH DOCS.