1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Bieżące

20.12.2013

Pierwsze tygodnie budowy za nami!

Trwają najbardziej czasochłonne i najmniej chyba efektowne prace ziemne przy budowie szkoły w Jacmel, ale zmiany na działce są widoczne gołym okiem.

 

Po pojawieniu się ekipy z młotem pneumatycznym, kilofami i łopatami, konsekwentnie, dzień po dniu pogłębiały się wykopy pod nowy mur szkolny, robotnicy przesuwali się wzdłuż granicy działki pozostawiając wzdłuż rowu równą kupkę skał i ziemi. Mur okalający teren budowy i przyszłą szkołę jest już prawie gotów. Z pomocą maczet i krów sąsiadów zlikwidowane zostały również zarośla na części działki, odsłaniając teren pod wjazd dla aut i kontener na materiały, narzędzia oraz biuro budowy. Codziennie sprawdzamy postęp prac, kontrolując jakość pojawiających się materiałów i wymieniając uwagi dotyczące sposobu i kolejności wykonywania prac. Organizacja pracy wykonawcy robi dobre wrażenie. Praca trwać ma również w soboty, co napawa optymizmem i na pewno przyspieszy przebieg budowy. Na załączonych zdjęciach sami możecie zobaczyć jakie zmiany nastąpiły.
szkolny mur
 szkolny mur

 szkolny mur

szkolny mur

drzemka maluchów.....

szkolny mur

i maluchy w tymczasowej szkole

szkolny mur