1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Bieżące

7.06.2011

Dzień Motywacyjny w szkole Sióstr Franciszkanek w Port-au-Prince

W niedzielę 15 maja 2011 w Szkole Sióstr Franciszkanek w Port-au-Prince zorganizowany został Dzień Motywacyjny połączony z piknikiem rodzinnym. Tematem przewodnim tego wydarzenia była promocja zdrowego stylu życia oraz profilaktyka chorób zakaźnych zwłaszcza cholery.

W programie Dnia Motywacyjnego znalazły się między innymi spotkania z lekarzami oraz spotkania dotyczące higieny codziennej. 
Dr. Sophia Nazon rozmawiała z dziewczętami o higienie dentystycznej, a Dr. Joseph Gillaume o higienie kobiecej. W sprawozdaniu z tego wydarzenia figuruje informacja że częściej należałoby zapraszać lekarzy, nawet dwa razy do roku ponieważ dziewczęta wstydzą się same zadawać pytania. Uczennice nie posiadają dość informacji zwłaszcza na temat zdrowia i higieny kobiecej.
Spotkania w sprawie higieny codziennej miały na celu uświadomienie i przypomnienie jak ważne dla zdrowia jest mycie rąk, jak również warzyw i owoców przed spożyciem.
Dla najmłodszych uczennic niewątpliwie najciekawszą rozrywką była obecność klauna Emmanuela oraz gry i zabawy zorganizowane przez absolwentki szkoły.
Podczas Dznia Motywacyjnego uczennice mogły dostać za darmo takie artykuły jak: witaminy i suplementy, szczoteczki do zębów, pasty, mydło i podstawowe środki higieny. 
Cała impreza przebiegała w duchu promocji zdrowia i była niewątpliwym sukcesem. Następne takie wydarzenie zostanie zorganizowane z okazji Mikołajek w grudniu 2011 r.

dzień motywacyjny

dzień motywacyjny

dzień motywacyjny

dzień motywacyjny

dzień motywacyjny