1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Bieżące

2.06.2011

Architekci pomogą Haiti

Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej 27 maja 2011 r. ogłosiła otwarty konkurs architektoniczny na projekt szkoły w miejscowości Jacmel na Haiti. Zaprojektowany przez polskiego architekta budynek zostanie później wzniesiony na terenie zniszczonym przez kataklizm.

Skąd pomysł na tego typu działanie?

Rok po kataklizmie 800 tys. ludzi nadal mieszka w obozach przejściowych, a wiele budynków nie zostało odbudowanych.

Wyzwaniem jest znalezienie metod pomocy, które mimo korupcji i słabości struktur państwowych pozwalają wspierać ludzi najbardziej potrzebujących. Dlatego Fundacja Polska-Haiti wraz z Izbą Architektów Rzeczypospolitej Polskiej i Polską Izbą Inżynierów Budownictwa zamierzają zaprojektować szkołę na terenie dotkniętym przez kataklizm. „Budowa szkoły to doskonały pomysł, dlatego z radością uczestniczymy w tej inicjatywie. Inaczej niż pomoc finansowa, nasz dar na pewno nie rozpłynie się w powietrzu, tylko rzeczywiście pomoże lokalnej społeczności.”  – mówi Wojciech Gęsiak, Prezes Krajowej Rady Izby Architektów RP.

Przygotowania do realizacji projektu toczą się pełną parą. Wytypowana została już lokalizacja szkoły, we współpracy z haitańskim partnerem, czyli miejscową diecezją rzymsko-katolicką, trwa zbieranie niezbędnej dokumentacji. Kolejnym krokiem będzie właśnie ogłoszenie konkursu na projekt koncepcyjny. Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej liczy na duże zainteresowanie i wiele ciekawych propozycji.

Projekt wspiera Stowarzyszenie Architektów Polskich, organizatorem konkursu jest Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerem jest Fundacja Szkolna im. Ks. S. Wyszyńskiego. Projekt budowy szkoły na Haiti jest od zawsze misją Fundacji Polska - Haiti.   Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa rozumiejąc tę misję zdecydowały sie partycypować w tym przyszłościowym projekcie. 

Warunki konkursu


Izba Architektów RP www.izbaarchitektow.pl 

Polska Izba Inżynierów Budowlanych www.piib.org.pl

Fundacja Szkolna im. Ks. S. Wyszyńskiego.

Jacmel_teren1

Jacmel_teren1