1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


O nas

22.09.2010

Fundacja Polska-Haiti

Bezpośrednią inspiracją dla powstania Fundacji Polska-Haiti było tragiczne trzęsienie ziemi z 12 stycznia 2010 roku, które nawiedziło wyspę, wyrządzając katastrofalne szkody. Działalność Fundacji jest sformalizowaną formą kontynuacji aktywności grona osób wstrząśniętych tym wydarzeniem. Ich żywiołowa reakcja zaowocowała m.in. realizacją kampanii medialnej „Solidarni z Haiti”, która zorganizowana została we współpracy z Caritas Polska. Fundację powołano do życia 19 lutego 2010 roku, jej prezesem jest Zofia Pinchinat-Witucka.

Celem Fundacji jest wsparcie mieszkańców Haiti w długoterminowych projektach odbudowy kraju oraz w procesie tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju nowoczesnego szkolnictwa, a także promocji kultury i sztuki. W założeniu pomoc ta ma posłużyć przede wszystkim kształceniu przyszłych elit gospodarczych, naukowych i kulturalnych, z naciskiem na uświadamianie młodym Haitańczykom konieczności podjęcia funkcji społecznych dla dobra całego społeczeństwa.

Aby osiągnąć te cele Fundacja chce w swojej działalności skupić się na wspieraniu różnorodnych działań naukowych, dydaktycznych i kulturalnych.

Na stronach Fundacji, jako jedyni w Polsce, prezentujemy także regularne relacje osób zaprzyjaźnionych z Fundacją, niosących pomoc humanitarną na miejscu tragedii. Staramy się, by nasza strona stała się centrum wymiany informacji o sytuacji na Haiti, o aktualnych najważniejszych potrzebach Haitańczyków.

Nieustannie staramy się również podtrzymywać zainteresowanie medialne sytuacją na Haiti, promując ideę solidarności z narodem haitańskim. Dziś, kilkanaście miesięcy po tragedii, jest ona równie potrzebna, jak w styczniu 2010r.

Dziękujemy za każdą pomoc, jaką otrzymujemy – liczy się dla nas każda złotówka i każdy gest.