1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

1.03.2011

Sukces akcji „Solidarni z Haiti” – Dziękujemy!

4 miliony złotych - tyle zebrali Caritas Polska i Fundacja Polska - Haiti podczas akcji "Solidarni z Haiti". Akcja trwała od niedzieli 24 stycznia do niedzieli 30 stycznia 2010. Rozpoczęła się na antenie TVP1 a była kontynuowana w telewizjach: TVN i Polsat.

 Z zebranych pieniędzy zostanie zbudowany dom Polski na Haiti: szkoła w Jackmel (wspólny projekt Caritas Polska i fundacji Polska – Haiti), sierociniec (inicjatywa Kancelarii Prezydenta RP) i punkt medyczny (inicjatywa Zakonu Kawalerów Maltańskich).  


Dziękujemy wszystkim hojnym darczyńcom, którzy wysłali sms-a lub wpłacili pieniądze na konto Caristas Polska. Wiemy już, że po dniu Solidarni z Haiti w TVP1 odebrano sms-y o łącznej wartości przekraczającej 1 milion złotych! Akcja trwała od niedzieli 24 stycznia do niedzieli 30 stycznia 2010. W sumie udało się zebrać 4 miliony złotych!

Na pomysł akcji wpadła Zofia Witucka – córka Polki i Haitańczyka, przyszły konsul honorowy Haiti w Polsce, założycielka i prezes fundacji Polska – Haiti. Akcję zorganizowała Fundacja Polska – Haiti z Caritas Polska. Zaczęło się Dniem Solidarności (24.01) na antenie TVP1 i w pierwszym programie Polskiego Radia.


Niedzielny program w TVP1 był wynikiem pracy grupy marzycieli i entuzjastów oraz ich przyjaciół, którzy bez wahania podzielili się z nami swoimi kontaktami i umiejętnościami. 

W ciągu niespełna 5 dniu udało nam się otrzymać zgodę na sześć wystąpień w niedzielnym programie TVP1 (poprowadzili je Marcin Mańka – prezenter TVP1 i Zofia Witucka z fundacji Polska- Haiti), napisać scenariusz, otrzymać zgodę wielu osobistości i sław (para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, arcybiskup Kazimierz Nycz, gwiazdy telewizji: Katarzyna Dowbor, Przemysław Babiarz, Maciej Orłoś, aktorzy: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Artur Barciś, Tomasz Stockinger ,Witold Pyrkosz, rodzina Damięckich, Kasia Zielińska, Kevin Ainston) na wystąpienie w krótkim spocie lub wizytę w studiu, zaprosić wybitnych fotografów, operatorów, dziennikarzy, stylistów, charakteryzatorów i wolontariuszy z przeróżnych dziedzin do wsparcia naszych działań. Studenci z zaprzyjaźnionego Cine Institute w Jackmel nagrywali specjalnie dla nas materiały z Haiti.

Nakręcono materiał filmowy opowiadający tę niezwykłą historię przygotowań do akcji w naszym haitańskim sztabie, który został wyemitowany w TVN 24 w programie Prosto z Polski:
{youtube}nXdl41Zueh8{/youtube}

Nakręciliśmy też dodatkowe spoty z prośbą o wsparcie akcji.  Trzy telewizje: Polsat, TVN i Telewizja Polska zgodziły się je emitować nieodpłatnie przez cały tydzień od 24 stycznia. Wszyscy zgodzili się pracować nieodpłatnie, telewizje zamieściły materiały bez żadnych kosztów, operatorzy telefoniczni zrezygnowali ze swojej marży, wszystkie znane osobistości i autorzy projektu ofiarowali swój czas i umiejętności!

W niedzielę 21 lutego na antenie TVP1 odbyło się podsumowanie rezultatów akcji "Dzień solidarności z Haiti". Gośćmi Iwony Schymali w Oprawie Jedynki byli przedstawiciele organizatorów akcji: ks Marcin Brzeziński z Caritas Polska i Katarzyna Olubińska z Fundacji Polska-Haiti, którzy dziękowali Polakom za okazaną solidarność. Materiały na temat sukcesu akcji przygotowały redakcje programów: Teleexpres i Wiadomości w TVP1.