1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

1.03.2011

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton udaje się na Haiti

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton udaje się we wtorek na Haiti, by rozmawiać tam o rekonstrukcji spustoszonego trzęsieniem ziemi kraju. Unia Europejska obiecała ponad 700 mln euro pomocy humanitarnej dla zubożałego kraju, w którym w styczniowym trzęsieniu ziemi zginęło 220 tysięcy ludzi.

 

Ashton, krytykowana za to, że jeszcze nie udała się na Haiti, powiedziała w poniedziałek w Brukseli, że nie chciała zajmować miejsca w samolocie, które lepiej żeby zajął personel lub pomoc humanitarna. Początkowo zapotrzebowanie na pomoc dla Haiti doprowadziło do tego, że samoloty musiały czekać w kolejce na lądowanie lub były zawracane do sąsiedniej Dominikany.


Ashton dołączy do komisarz ds. pomocy humanitarnej UE Kristaliny Georgijewej, która przybyła w niedzielę do Port-au-Prince. Obie mają spotkać się z prezydentem Rene Prevalem i premierem Jean-Maksem Bellerive.

UE jak dotąd obiecała Haiti 315 mln euro na pomoc humanitarną, 100 mln na pomoc w odbudowie haitańskiej administracji rządowej i 300 mln na długofalową pomoc rozwojową.