1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

1.03.2011

UE pomoże Haiti

 W ciągu najbliższych trzech lat Unia Europejska przekaże na pomoc dla Haiti około miliarda euro. Środki na ten cel pochodzić będą z poszczególnych krajów Wspólnoty oraz centralnego budżetu Unii.

31 marca w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku dojdzie do spotkania darczyńców z całego świata, którzy pomagają w odbudowie zniszczonego przez trzęsienie ziemi państwa. Największym fundatorem jest właśnie Unia Europejska, choć często nie jest to zauważane na arenie międzynarodowej.

Jednak szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton powiedziała, że podczas jej wizyty w zdewastowanym kataklizmem kraju wielu Haitańczyków doceniało wysiłki Wspólnoty.

Na konferencji w Nowym Jorku Unia przedstawi nie tylko szczegóły pomocy finansowej dla Haiti. Wspólnota opisze wysiłki służb ratowniczych wysłanych tam ze Starego Kontynentu i zaprezentuje plan budowy bazy polowej na Haiti, która ma służyć w przyszłości pracy na rzecz wsparcia oraz rozwoju tego państwa.

Dziś rozpoczęły się konsultacje ministrów spraw zagranicznych UE w sprawie wspólnego stanowiska na konferencji w siedzibie ONZ. Szefowie dyplomacji dyskutują też o sytuacji w Chile - kraju, w który także uderzyło niedawno trzęsienie ziemi.

źródło: IAR