1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

1.03.2011

Podsumowanie wizyty Geri Benoit Belnowski

Wizyta w Polsce Geri Benoit Belnowski, byłej pierwszej damy Haiti, Polki z pochodzenia, a obecnie Ambasador Republiki Haiti w Rzymie dobiegła końca. Pani Ambasador przyjechała do Warszawy w poniedziałek 29 marca 2010 na specjalne zaproszenie Zofii Pinchinat – Wituckiej, prezes Fundacji Polska- Haiti.

 

Swój pobyt rozpoczęła spotkaniem z Radą Programową Fundacji. Następnie podczas konferencji prasowej w Hotelu Europejskim podziękowała Polakom za ich ogromne serce i pomoc okazaną mieszkańcom Haiti oraz poinformowała o obecnej sytuacji na wyspie i potrzebach Haitańczyków, a także o możliwych formach dalszej pomocy.

 

Po konferencji Pani Ambasador odwiedziła Plac Piułsudskiego, a dokadanie miejsce, w którym papież Jan Paweł II wypowiedział pamiętne słowa: „Niech zstąpia Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”. „Papież wypowiedział podobne słowa podczas pobytu na Haiti i mam nadzieję, że podobnie jak w Polsce tak i na Haiti to życzenie Papieża się spełni i Haiti odrodzi się od nowa” – powiedziała Pani Ambasador.

W poniedziałek wieczorem była prezydentowa Haiti wzięła udział  w koncercie „Chopin inspiruje Gainsbourga”, organizowany przez Instytut Francuski w Warszawie w Teatrze Wielkim, w ramach festiwalu Francophonic i Roku Chopinowskiego 2010. Uczestniczyła także w uroczystej kolacji i aukcji malarstwa haitańskiego. Rozmawiała także z Panią Marią Kaczyńską, Pierwsza Damą Rzeczpospolitej, która objęła honorowy patronat nad imprezą.

Podczas uroczystej gali Pani Ambasador wystąpiła we wspaniałej sukni znanej projektantki Gosi Baczyńskiej, która przekazała suknię Fundacji na aukcję charytatywną na rzecz Haiti (szczegółowe informacje o tym gdzie i kiedy będzie licytowana wkrótce na stronie Fundacji). Pani Ambasador, która sama interesuje się projektowaniem mody, we wtorek rano była gościem na śniadaniu w atelier Gosi Baczyńskiej.

We wtorek przed wylotem spotkała się także z ministrem Pawłem Wojciechowskim oraz Markiem Ziółkowskim, dyrektorem Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ.

Mimo że plan pobytu Geri Benoit w Polsce był bardzo napięty Pani Ambasadar znalazła też czas na spotkanie z mediami. Między innymi była gościem programu „Kawa czy herbata” w TVP1, udzieliła wywiadu Marcinowi Sawickiemu z „Dzień dobry TVN”. Rozmowa z nią znajdzie się też w najbliższym, świątecznym wydaniu Polska The Times.