1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

1.03.2011

USA wycofują wojska z Haiti

1 czerwca, po blisko sześciu miesiącach akcji humanitarnej na Haiti, Stany Zjednoczone wycofają większość swoich oddziałów.

 - Na początku czerwca będziemy mogli wycofać jednostki do zadań specjalnych – powiedział Gen „Ken” Keen, pełniący obowiązki szefa działań operacyjnych na Haiti. Wyjaśnił, że ta decyzja wynika przede wszystkim ze rosnącej skuteczności organizacji pozarządowych, które – w jego ocenie – są już w stanie samodzielnie zarządzać akcją humanitarną w kraju.

Sami Haitańczycy nie są tego tacy pewni: - Amerykanie powinni zostać, zrobili tu dużo dobrego – mówi 35-letni Pierre w rozmowie z reporterami Associated Press. – Gdyby to zależało od naszego rządu, to nie dostalibyśmy żadnej pomocy – uważa.
Obecnie na Haiti stacjonuje ok. 2,2 tys. amerykańskich żołnierzy. W lutym, miesiąc po tragicznym trzęsieniu ziemi, ich liczba przekroczyła 20 tys. W czerwcu ich obowiązki przejmie 500 członków Gwardii Narodowej stanu Luizjana, którzy aż do września będą pomagać w akcji humanitarnej. Oddziały amerykańskie pracują przede wszystkim przy przewożeniu mieszkańców Haiti do miasteczek namiotowych i bezpiecznych obozów, gdzie będą mogli znaleźć schronienie w związku z nadciągającą porą deszczową.

Autor: Karolina Romankiewicz