1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

25.02.2011

Pierwsza tura wyborów samorządowych i prezydenckich

Wyniki 1 tury wyborów prezydenckich:

Po dokładnym obliczeniu głosów, co nie było rzeczą łatwą Prowizoryczna Rada Wyborcza uzyskała ostateczny wynik, który został dziś publicznie ogłoszony:
Mirlande Manigat 31,37% i Jude Célestin 22.48%  przystąpią do drugiej tury wyborów prezydenckich na Haiti !
Marzenia o prezydenturze kandydata ''Repons peyizan'' Michela Martelly, zostały pogrzebane z 21.84% głosów.
Ludzie są zdruzgotani i oburzeni oficjalnymi wynikami 1 tury wyborów, które zostały oficjalnie ogłoszone 07/12 o godzinie 19.00
Większość jest zdania, że wyniki zostały sfałszowane.


 

noraldy | 07 December 2010 22:12:28
"Wyniki tych wyborów, to jakaś maskarada, zorganizowana przez osoby niekompetentne. Jest rzeczą zupełnie niemożliwą, że J. Celestin przeszedł do 2 tury. Bylibyśmy w stanie zaakceptować kogokolwiek w drugiej turze, kogokolwiek, ale nie J Celestin, to nieprawdopodobne."
Klimat, panujący na  forum oficjalnej strony wyborczej najlepiej ilustruje całą sytuację. Padają tu hasła "Precz z Celestinem!", "Nie chcemy drugiego Prevala, który by sprzedał nasz kraj na drobne", często używa się słów wstyd, hańba i korupcja pod adresem kandydata J.
Celestin, którego Preval wytypował na swojego następcę. Ostatni ze skandali związanych z postacią Celestina to afera związana z zakupem w październiku 2010 domu na Florydzie przez jego konkubinę Tanię Chihimię, związaną z Haitańską mafią kokainową. Dom został wyceniony na 1,1 mln USD. Jest to jedna z kilku amerykańskich posiadłości należących do J. Celestina.
Padają hasła:
"Jeśli Celestin wygra, prawdopodobnie dołączy do króla gangsterów Manuela Noriega na Florydzie"

shabaz | 08 December 2010 05:38:54
Obserwując tok wydarzeń ośmielę się powiedzieć, że są wśród nas ludzie, którzy za garść złota sprzedali już nasz kraj na części zamienne. Nawija się dużo możliwosci zarobkowych. Wielu jest skłonnych się sprzedać. Dlatego takich jak J. Celestin lepiej jest trzymać z dala od władzy. Przy nich ci, którzy są pod namiotami długo jeszcze tam pozostaną...

herby jean baptiste | 08 December 2010 06:09:17
Proszę moich Haitańskich rodaków o poparcie dla kandydatury Pani Manigat. Dlatego, że jest osobą kompetentną, szczerą otoczoną ludźmi o twardych wartościach moralnych. Po drugie trzeba powstrzymać drugiego Prevala (w odniesieniu do J. Celestina), który przyniósł by wstyd
naszemu krajowi, przed objęciem władzy.