1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

2.10.2014

JACMEL - Wiadomości z placu budowy

Prace na budowie zostały zdwojone aby dzwonek mógł wreszcie zabrzmieć w szkole w Jacmel

Na placu budowy wre. Zatrudnione zostały dodatkowe ekipy i przewiezione lampy, które umożliwią pracę nawet w godzinach nocnych. Elementy konstrukcji stalowej stoją już gęstym szpalerem dając konkretny kształt szkoły. Na placu budowy codziennie jest Karolina. Dołączyli do Niej w te wakacje członkowie zespołu architektów i nadzoru – Maciej Siuda i Piotr Drelichowski. Mimo stałego monitoringu, nie jest łatwo utrzymać tempo prac. Skaliste podłoże jest przyczyną wielu awarii sprzętu mechanicznego, trudny transport wyjątkowo długich elementów konstrukcji stalowej powoduje zatory na górzystej i wąskiej drodze z Port au Prince do Jacmel. Jednocześnie standardy narzucone przez polskich specjalistów natrafiają czasem na opór wynikający z różnic w stosowanej lokalnie praktyce budowlanej. Ponieważ projekt ma na celu przekazanie wiedzy budowniczej i architektonicznej i pozostawienie na Haiti swoistego know how budowlanego nasi architekci i inspektorzy wykazują wiele dobrej woli i hartu ducha przy pokonywaniu kolejnych trudności. Dlatego mimo rozczarowania dłużącym się czasem budowy nie tracimy entuzjazmu i optymizmu. Liczymy na to, że choć z opóźnieniem niebawem już dzisiejszy plac budowy zapełni się uczniami i zabrzmi wreszcie tak oczekiwany dzwonek na lekcje.