1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

21.05.2014

Czy wrak odkryty u wybrzeży Haiti to „Santa Maria”, statek Krzysztofa Kolumba z jego pierwszej wyprawy do Nowego Świata?

14 maja b.r. ekipa amerykańskich badaczy pod kierownictwem Barrego Clifforda odkryła u północnych wybrzeży Haiti zatopiony statek. Według Clifforda jest to z całą pewnością „Santa Maria”, flagowy statek pierwszej wyprawy Krzysztofa Kolumba do Ameryk, który zatonął w sierpniu 1492 r.

Clifford twierdzi, że był już na tropie „Santa Marii” w 2003 roku, kiedy nurkując w pobliżu trafił na armatę, jednakże wiek tego działa został niedokładnie oszacowany. Dopiero w ubiegłym roku badacz zdał sobie sprawę, wrak, z którego pochodzi armata mógł być statkiem, który odmienił bieg historii. Trwające przez dwa tygodnie poszukiwania wraku zakończyły się sukcesem.

Jednakże upłynie jeszcze trochę czasu, zanim można będzie stwierdzić autentyczność odkrycia, statek spędził ponad 500 lat pod wodą i jest uwięziony w rafie. Obecnie naukowcy pracują nad sposobem jego wydobycia.