1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

14.05.2014

Oto Marcin Hajzyk, chirurg ortopeda, wspaniały człowiek, który od kilku tygodni bez wytchnienia operuje pacjentów na Haiti.

Marcin zgłosił się do nas w marcu, szukając szpitala na Haiti, który przyjął by go na wolontariat. Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który ukończył w 2007 r.. Od 2008 roku pracuje jako chirurg – ortopeda w Górnośląskim Centrum Medycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Marcin pracował już jako wolontariusz w Tanzanii i w Nepalu.

Marcin Marcin

Nie musieliśmy szukać długo. Odezwaliśmy się do naszej pierwszej stypendystki Marie Pauline Orgela, która w ubiegłym roku ukończyła medycynę. 

MariePauline Orgela MariePauline Orgela
Ci z Was, którzy śledzą losy Fundacji, pamiętają zapewne dziewczynę, którą Zofia spotkała w 2010 r., siedzącą obok ruin własnego domu i uczącą się do egzaminów z medycyny.

Marie Pauline od razu skontaktowała się z ordynator szpitala w którym pracuje, a ta ucieszyła się niezmiernie i od razu wyraziła zgodę na przyjazd Marcina.

Marcin jest na Haiti od 20 kwietnia, pozostanie tam jeszcze tydzień. Pisze, że pracy nie brakuje:

Na bloku operacyjnym sam bez pomocy z pielęgniarkami wykonałem 12 operacji
Uratowanie ręki przeciętnej od maczety
Przeszczep skory uszypułowanej u chłopczyka 9 lat po wypadku motocyklowym - został chyba potrącony albo przejechany
Następnie plastyka "Z " skory u poparzonej kobiety która miała zgięcie spowodowane blizną 80st- po operacji uzyskaliśmy z 120st
Uratowałem rękę dziewczynki z HIV-
zrobiłem czyszczenie rany i zamiast 4 miesięcznego leczenia w szpitalu, dziewczynka jest już w domu . Nie miała pieniędzy, a zresztą nikt jej nie chciał dotknąć.
Następnie wykonałem samodzielnie 6 zabiegów z zakresu małej chirurgii, głównie szycia ran i ścięgien.
Wykonałem 2 operacje do których potrzebowałem innego chirurga.
Asystowałem przy 4 operacjach:
rana brzucha przez którą wyszło na zewnątrz całe jelito,
wodniak jądra
cięcie cesarskie
i dziś Hartman, wyłonienie jelita – stomia
.
Wykonałem 90 konsultacji ortopedycznych
Nastawienia złamań 4
Blokady dostawowo 4.”

Marcin Marcin

 

Marcinie, serdecznie Ci dziękujemy !