1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

23.01.2013

Złota gorączka na Haiti! Kto się wzbogaci?

Może Haiti i jest « najbiedniejszym państwem obu Ameryk » ale Haitańczycy siedzą na kopalni złota. Jest to pierwszy z serii artykułów na ten temat, opublikowanych przez Le Nouvelliste.

Premier Haiti, Laurent Lamothe  stawia na inwestycje w wydobycie metali szlachetnych ale istnieją poważne obawy, że zyskają na tym wyłącznie zagraniczni inwestorzy, a Haiti pozostanie z niczym.

Kanadyjska firma Eurasian Minerals walczy już o 53 pozwolenia na wydobycie, używając do tego kontaktów w rządzie haitańskim.

 Odkrycie złóż na Haiti jest strzałem w dziesiątkę dla spółek wydobywczych. Jednakże dyrektor haitańskiej Narodowej Agencji do spraw Kopalni mówi, że odkrycie złóż w tym momencie jest niekorzystne dla Haiti, i że najlepiej  byłoby zostawić metale w ziemi dla przyszłych pokoleń.

 « Kopalnie to dziedzictwo narodowe [...] należą do wszystkich Haitańczyków, a nie tylko tych, którzy mają władzę, ani nie są własnością właścicieli terenów pod którymi się znajdują »,- dodaje geolog i Kierownik Biura do spraw Kopalni i Energetyki (BME), Dieuseul Anglade.

Eurasian i związana z nim spółka, Newmont Mining, są drugim światowym wydobywcą złota. Ich odwierty są wykonywane bez odpowiednich zezwoleń ale w porozumieniu z pewnymi przedstawicielami władzy państwowej.

Według : Le Nouvelliste | Publikacja z dnia  2013-01-22,

opracowanie i tłumaczenie: Vicky SW