1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

24.03.2011

Piosenkarz Wyclef Jean utrzymuje, że został postrzelony w dniu wyborów.

Około 4,5 miliona wyborców miało oddać swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich na Haiti.

Do drugiej tury stanęło dwoje skrajnie różnych kandydatów: od niedawna zajmujący się polityką popularny piosenkarz Michel Martelly, i wysoce wykształcona  Mirlande Manigat, żona dawnego prezydenta Leslie Manigat.

Port-au-Prince — Przewodniczący rady wyborczej podał do wiadomości publicznej, że podczas drugiej tury miały miejsce pojedyncze przypadki agresywnego zachowania ze strony wyborców. Nie wpłynęły one jednak w żaden sposób na przebieg wyborów.

”Kilka przypadków miało  miejsce, nie były ona istotne dla całości przebiegu wyborów”, stwierdził Gaillot Dorsinvil nie wspomniał jednak o charakterze tych „pojedynczych przypadków”.

Z drugiej strony, Mario Andrésol, główny komendant policji haitańskiej w wywiadzie dla Agencji France Presse mówił o około dwudziestu aresztowaniach na terenie całego kraju w dniu wyborów. Zostało skonfiskowane kilka sztuk broni.

Pierwsza tura wyborów 28 listopada przebiegała w atmosferze fałszowania głosów i oszustw wyborczych. Ostatecznie przeprowadzono powtórne podliczanie głosów, które wyłoniło Manigat i Martelly jako kandydatów do prezydenckiego finału.

Według pierwszych doniesień Tymczasowej rady wyborczej (CEP), frekwencja w drugiej turze znacznie przewyższała frekwencję z pierwszej tury.

Tymczasowa rada wyborcza, która odpowiada za organizację wyborów informuje, że wstępne wyniki drugiej tury zostaną ogłoszone jeszcze przed 31 marca.

Tymczasem piosenkarz  Wyclef Jean, który aktywnie udziela poparcia Martellemu twierdzi, że został postrzelony w Port-au-Prince w niedzielę 20 marca tuż przed otwarciem lokali wyborczych.

«Zostałem zadraśnięty kulą z broni palnej. Nie obwiniam nikogo. Wielu ludzi mnie pyta czy mam o to pretensje do opozycji. Nie.», powiedział Wyclef Jean, amerykański piosenkarz o haitańskim pochodzeniu wrzucając swoją kartę wyborczą do urny w lokalu wyborczym w Delmas na przedmieściu Port-au-Prince.

Prawa ręka dawnego wokalisty Fugees była zabandażowana.
 Niełatwo jest teraz ustalić czy piosenkarz nie wykorzystuje tej sytuacji wyłącznie,  aby zwrócić na siebie uwagi – jest to nieistotne. Ważne jest, że wybory przebiegały w miarę sprawnie. Miejmy nadzieję że jeszcze w przyszłym tygodniu  dowiemy się kto został prezydentem Haiti.

według kanadyjskiej gazety Le Devoir
Opracowanie Vicky Stankiewicz-Władimirow