1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

2.03.2011

Największe gwiazdy zbierały pieniądze dla Haitańczyków

Ponad 100 amerykańskich gwiazd filmu i muzyki, a także sportowców i polityków wzięło udział w transmitowanej na całym świecie akcji pod tytułem "Nadzieja dla Haiti" (Hope for Haiti Now), podczas której zbierano pieniądze na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

 

- Haitańczycy potrzebują waszej pomocy - powiedział prowadzący program ze studia w Los Angeles George Clooney, który był jednym z pomysłodawców dwugodzinnego teletonu (telewizyjnego maratonu). - Oni muszą wiedzieć, że nie są teraz sami - dodał aktor.


Program transmitowany był z Nowego Jorku, Londynu, Los Angeles i Haiti, skąd relacje nadawał dziennikarz CNN Anderson Cooper. Podczas teletonu, który można był obejrzeć na żywo również w internecie, wyemitowano wstrząsające reportaże przedstawiające historie Haitańczyków, którzy przeżyli kataklizm z 12 stycznia.

Amerykanów do przekazywania donacji na rzecz Haiti przekonywały takie gwiazdy Hollywood, jak Julia Roberts, Mel Gibson, Reese Witherspoon i Halle Berry.

W części transmitowanej z Nowego Jorku na scenie pojawili się: pochodzący z Haiti muzyk Wyclef Jean, Madonna, Bruce Springsteen, Jennifer Hudson, Mary J. Blige, Shakira i Sting.

W Los Angeles wystąpili: Alicia Keys, Christina Aguilera, Dave Matthews, John Legend, Justin Timberlake, Stevie Wonder, Taylor Swift oraz Sheryl Crow. Z kolei Coldplay, Bono, The Edge, Jay-Z i Rihanna to gwiazdy, które wzięły udział w części amerykańskiego teletonu transmitowanej z Londynu.

Widzowie mogli przekazywać datki już przed programem za pośrednictwem internetu (www.hopeforhaitinow.org), telefonicznie bądź wysyłając SMS-a. Dodatkowo do ofiar trzęsienia ziemi na Haiti trafią pieniądze ze sprzedaży w sklepie internetowym iTunes plików muzycznych i wideo gwiazd, które wystąpiły podczas koncertu. Niekiedy prezentowały one nowe utwory, przygotowane specjalnie na tę okazję.

Teleton "Hope for Haiti Now" transmitowały wszystkie największe stacje telewizyjne, w tym MTV, ABC, CBS, NBC, FOX, CNN oraz HBO. Program na żywo można było oglądać także w Polsce.