1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

2.03.2011

Szpitale w USA nie chcą już przyjmować Haitańczyków

Stany Zjednoczone zawiesiły loty wojskowe z Haiti z ciężko rannymi Haitańczykami, gdyż od środy nie są już oni przyjmowani przez amerykańskie szpitale w rezultacie sporu o to, kto ma ponosić koszty ich leczenia - poinformował "New York Times".

Gubernator Florydy Charlie Crist zażądał oficjalnie od władz federalnych, aby przyjęły na siebie pokrycie części kosztów leczenia ofiar trzęsienia ziemi, które 12 stycznia spustoszyło część Haiti.


Szpitale na Florydzie leczą już 500 haitańskich pacjentów z uszkodzeniami kręgosłupa, urazami czaszki i złamaniami.
Do czasu zajęcia przez rząd w Waszyngtonie stanowiska w sprawie dopłat do leczenia amerykańskie samoloty wojskowe przestały również przewozić ciężko poszkodowane ofiary trzęsienia ziemi na Haiti do innych stanów USA.

Cytowany przez "New York Times" dr Barth Green z Uniwersytetu Miami, współtwórca organizacji pozarządowej "Pomoc medyczna dla Haiti", powiedział, że zawieszenie lotów może mieć dla rannych fatalne skutki. -
Ludzie umierają na Haiti, ponieważ nie mogą odlecieć do Stanów Zjednoczonych
Lekarz z organizacji "Pomoc medyczna dla Haiti"Ludzie umierają na Haiti, ponieważ nie mogą odlecieć do Stanów Zjednoczonych - oświadczył Green.

Gubernator Florydy nie podał, ile szpitale w tym stanie wydały już na leczenie Haitańczyków. Według "New York Timesa", są to "miliony dolarów".

Rzecznik amerykańskiego Ministerstwa Zdrowia i Spraw Społecznych powiedział, że decyzja w sprawie zawieszenia lotów z rannymi nie została podjęta przez władze federalne, lecz przez wojskowych.

Major James Lowe, zastępca szefa wydziału spraw publicznych Dowództwa Transportu Stanów Zjednoczonych, wyjaśnił, że amerykańskie samoloty wojskowe przestały przywozić pacjentów z Haiti, ponieważ szpitale w USA nie chcą ich przyjmować.

Żródło PAP