1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

1.03.2011

Kraje Ameryki Płd. przeznaczą dla Haiti 300 mln dol.

Kraje Ameryki Południowej, których liderzy obradowali w stolicy Ekwadoru Quito, zamierzają utworzyć fundusz pomocowy o wartości 300 mln dol. na rzecz zrujnowanego wskutek trzęsienia ziemi Haiti.

 Na szczycie Unii Narodów Południowoamerykańskich (UNASUR) w ekwadorskiej stolicy, potrzeby finansowe Haiti przedstawił prezydent tego kraju Rene Preval.  


200 mln dol. do planowanego funduszu UNASUR zamierza pozyskać z Międzyamerykańskiego Banku Rozwoju, pozostałe 100 mln dol. wyłoży zaś 12 państw członkowskich tej regionalnej organizacji.

Wiele państw południowoamerykańskich planuje niezależne od funduszu donacje na rzecz Haiti. Brazylia, która dowodzi haitańską misją ONZ, zamierza przeznaczyć 200 mln dol. na odbudowę zniszczonej wyspy.


Wenezuela, której przywódca Hugo Chavez w ostatniej chwili odwołał swój udział w szczycie UNASUR-u, w styczniu umorzyła 295 mln dol. długu Haiti.

Agencja Reutera odnotowuje, że do Quito przyjechał prezydent Kolumbii Alvaro Uribe. To jego pierwsza wizyta w Ekwadorze od kryzysu dyplomatycznego z marca 2008 r. Wybuchł on, gdy kolumbijskie lotnictwo zaatakowało położony tuż za granicą Ekwadoru obóz rebeliantów z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC), zabijając jednego z liderów tej organizacji oraz kilkunastu innych partyzantów. Stosunki dyplomatyczne z Bogotą zerwała wówczas również sprzymierzona z Ekwadorem Wenezuela.

Kataklizm na Haiti "może być czynnikiem jednoczącym kontynent". - Brak zaufania nie zaniknie, lecz spotkanie to może się stać pożądanym wytchnieniem - powiedział w tym kontekście Michael Shifter, ekspert z waszyngtońskiej organizacji Dialog Międzyamerykański.