1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

1.03.2011

Ofiar śmiertelnych może być 300 tys.

Liczba ofiar śmiertelnych styczniowego trzęsienia ziemi na Haiti może wzrosnąć do 300 tys. - oświadczył prezydent kraju Rene Preval.

 - Z ulic zebrano ponad 200 tys. ciał, nie licząc tych, którzy wciąż znajdują się pod gruzami - powiedział Preval na spotkaniu z przywódcami państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów w Meksyku. - Możemy dojść do liczby 300 tys. osób - dodał.

 

Według Międzyamerykańskiego Banku Rozwoju koszt odbudowy kraju po trzęsieniu o sile 7, które nawiedziło Haiti 12 stycznia, może wynieść nawet 14 mln dolarów.

 Preval powiedział, że w tej chwili najpilniej potrzebne są schroniska. Wstrząsy zniszczyły 250 tys. domów i 1,5 mln osób żyje obecnie w obozowiskach namiotowych. Pracownicy humanitarni obawiają się wybuchu chorób, gdyż niektóre z tych obozów nie mają latryn ani dostępu do wody pitnej.

Prezydent podkreślił także, że bardzo wiele osób pozostaje bez pracy i dlatego potrzebna jest pomoc międzynarodowa na odbudowę gospodarki.

Władze Haiti podawały dotąd różne dane dotyczące liczby ofiar - od 170 do 230 tys.