1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

  Największe gwiazdy zbierały pieniądze dla Haitańczyków

Ponad 100 amerykańskich gwiazd filmu i muzyki, a także sportowców i polityków wzięło udział w transmitowanej na całym świecie akcji pod tytułem "Nadzieja dla Haiti" (Hope for Haiti Now), podczas której zbierano pieniądze na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

  Haiti: koniec poszukiwań, liczą się już tylko żywi ludzie

W dziesiątym dniu po trzęsieniu ziemi ratownicy zakończyli przeszukiwanie gruzów w stolicy Haiti, Port-au-Prince, a wszystkie wysiłki ekip działających pod egidą ONZ będą odtąd koncentrowały się na udzielaniu pomocy tym, co przeżyli.

  Cud na Haiti; ratownicy: to mało powiedziane

Ratownikom pracującym na Haiti, spustoszonym w zeszłym tygodniu przez katastrofalne trzęsienie ziemi, udało się wydostać spod gruzów kolejną osobę: trzytygodniową dziewczynkę - podało francuskie radio France Inter. Ratownicy oceniają, że w tym przypadku słowo cud nie wystarcza.

  Na Haiti znów zatrzęsła się ziemia - na ulicach panika

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 w skali Richtera znów nawiedziło Haiti - podała amerykańska służba sejsmologiczna USGS. W Port-au-Prince zatrzęsły się budynki, a ludzie wybiegli w panice na ulice. Tydzień temu wskutek katastrofalnych wstrząsów zginęło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

  Jestem objuczony jak Polska

Mouin chaje kon Lapologne - to powiedzenie na Haiti literalnie znaczy: "Jestem objuczony jak Polska", a w przenośni oznacza: "Mam już dość, ale nie poddam się"!

  Tragedia na Haiti

Polscy ratownicy rozpoczęli kolejny dzień poszukiwań osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Haiti, razem z Niemcami przeszukują trzy sektory na przedmieściach stolicy Port-au-Prince - poinformował PAP rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. - Akcję rozpoczęli ok. godziny 8.30 czasu lokalnego (po godzinie 14 - PAP) - dodał Frątczak.

  2 Polaków zaginęło na Haiti - koszmarne trzęsienie ziemi

Silne trzęsienie ziemi - 7,3 stopni w skali Richtera nawiedziło Haiti - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Centrum stolicy Port-au-Prince jest zniszczone. Nawet trzy miliony ludzi może być poszkodowanych - informuje Czerwony Krzyż, tysiące ludzi znajdują się pod gruzami. Dwóch Polaków zaginęło w Port-au-Prince podczas katastrofy - informuje MSZ.