1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

  USA wznawiają lotniczą ewakuację rannych z Haiti

Amerykańskie samoloty wojskowe wznowią w ciągu najbliższych 12 godzin ewakuację do Stanów Zjednoczonych rannych ofiar trzęsienia ziemi na Haiti - poinformował rzecznik Białego Domu Tommy Vietor.

  Rekordowa zbiórka dla Haiti i Afryki - 17,5 mln euro

W Danii doszło do rekordowej zbiórki 17,5 mln euro (ponad 70 mln zł) dla Haiti i Afryki. Akcję zorganizowało w ostatni weekend 12 organizacji humanitarnych oraz pierwszy kanał telewizji publicznej DR1.

  Szpitale w USA nie chcą już przyjmować Haitańczyków

Stany Zjednoczone zawiesiły loty wojskowe z Haiti z ciężko rannymi Haitańczykami, gdyż od środy nie są już oni przyjmowani przez amerykańskie szpitale w rezultacie sporu o to, kto ma ponosić koszty ich leczenia - poinformował "New York Times".

  16-latka przeżyła pod gruzami 15 dni

Po 15 dniach od tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti, francuskim ratownikom udało się wydobyć z ruin budynku szkolnego w Port-au-Prince 16-letnią (według innych źródeł 17-letnią) dziewczynę.

  Nawet milion dzieci bez opieki po trzęsieniu ziemi

Najmłodsi Haitańczycy ocaleni z trzęsienia ziemi sprzed dwóch tygodni stanowią obecnie najpoważniejszy problem dla organizacji charytatywnych. Szacuje się, że na skutek kataklizmu nawet milion dzieci mogło stracić co najmniej jednego rodzica i zostać bez opieki.

  Ciągle rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi na Haiti

Liczba potwierdzonych ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi z 12 stycznia tylko w rejonie metropolitalnym stolicy Haiti, Port-au-Prince, przekroczyła 150 tysięcy - poinformowała haitańska minister kultury i łączności Marie-Laurence Jocelyn Lassegue.

  "7-latka wołała o pomoc; kiedy się dokopaliśmy już nie żyła"

Ogrom tragedii na Haiti po trzęsieniu ziemi jest nie do opisania: brak wody, brak jedzenia, wszędzie wyciągnięte ręce z prośbą o pomoc. Dzieci wywożone do USA czy Kanady do adopcji, bieda, brud, obojętność tych, którzy przeżyli, na śmierć czy cierpienie innych - tak polscy ratownicy opisują sytuację w stolicy kraju, Port-au-Prince.

  Przeżył dwa tygodnie pod gruzami

14 dni pod gruzami w stolicy Haiti spędził mężczyzna, którego uratowali amerykańscy żołnierze - informuje Reuters.

  Niedziela 24 stycznia 2010 odbył się Dzień Solidarności z Haiti w TVP1

Dzień Solidarności z Haiti W programie TVP1 odbyło się w ciągu całego dnia 6 wejść na antenę promujących pomoc dla zniszczonej wyspy.

  Polscy ratownicy wracają z Haiti

W piątek około północy z lotniska w stolicy Haiti w Port-au-Prince ma wylecieć w drogę powrotną samolot z polskimi ratownikami - poinformował rzecznik PSP Paweł Frątczak. W ostatnim dniu ratownicy przygotowywali oświetlenie awaryjne dla miejskiego szpitala, wykorzystując część sprzętu, który przywieźli z Polski. Sprzęt ten zostawią na miejscu.