1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

  Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton udaje się na Haiti

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton udaje się we wtorek na Haiti, by rozmawiać tam o rekonstrukcji spustoszonego trzęsieniem ziemi kraju. Unia Europejska obiecała ponad 700 mln euro pomocy humanitarnej dla zubożałego kraju, w którym w styczniowym trzęsieniu ziemi zginęło 220 tysięcy ludzi.

  Artykuł w Polska the Times

W Polska The Times ukazał się artykuł na temat Dnia Solidarności z Haiti, wspólnej akcji Caritas i Fundacji Polska - Haiti. Obok podsumowania rezultatów akcji znajdziecie informacje o następnych działaniach Fundacji.

  Ofiar śmiertelnych może być 300 tys.

Liczba ofiar śmiertelnych styczniowego trzęsienia ziemi na Haiti może wzrosnąć do 300 tys. - oświadczył prezydent kraju Rene Preval.

  Sukces akcji „Solidarni z Haiti” – Dziękujemy!

4 miliony złotych - tyle zebrali Caritas Polska i Fundacja Polska - Haiti podczas akcji "Solidarni z Haiti". Akcja trwała od niedzieli 24 stycznia do niedzieli 30 stycznia 2010. Rozpoczęła się na antenie TVP1 a była kontynuowana w telewizjach: TVN i Polsat.

  Kraje Ameryki Płd. przeznaczą dla Haiti 300 mln dol.

Kraje Ameryki Południowej, których liderzy obradowali w stolicy Ekwadoru Quito, zamierzają utworzyć fundusz pomocowy o wartości 300 mln dol. na rzecz zrujnowanego wskutek trzęsienia ziemi Haiti.

  Niespodziewana wielka ulewa wywołała panikę na Haiti

Pierwsza tropikalna ulewa, która spadła w nocy ze środy na czwartek w Port-au-Prince, wyprzedzając o osiem tygodni porę deszczową, wywołała panikę wśród dziesiątek tysięcy bezdomnych Haitańczyków.

  "Kraj pod gruzami nie może być przygnieciony długami"

Zobowiązania finansowe Haiti wobec państw G7 zostaną umorzone - oświadczyli ich ministrowie finansów. Jednocześnie zaapelowali, aby także organizacje międzynarodowe odpuściły długi zrujnowanego wskutek styczniowego trzęsienia ziemi kraju.

  Kazali płacić mieszkańcom Haiti za leki, które dostawali

Światowa Organizacja Zdrowia zawiesiła dostawy darmowych leków do prywatnych klinik i organizacji pozarządowych na Haiti. Jako powód podała to, że część pacjentów musiała za nie płacić. - Tylko szpitale publiczne będą dostawać darmowe lekarstwa. Wszyscy inni będą musieli płacić za leki - powiedziała rzeczniczka WHO Marie-Agnes Heine.

  Liczba ofiar śmiertelnych na Haiti przekroczyła 200 tysięcy

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi na Haiti z 12 stycznia przekroczyła 200 tysięcy - wynika z najnowszego bilansu kataklizmu, ogłoszonego przez władze Haiti. W kraju narasta frustracja.

  Jak postawić Haiti na nogi

Na Hispaniolę płyną setki milionów dolarów: na jedzenie, wodę, lekarstwa, szkoły, szpitale. Eksperci są zgodni: Najgorsze, co mogłoby się przydarzyć Haitańczykom, to odbudowanie kraju takim, jakim był przed trzęsieniem ziemi. Ks. Kazimierz Gajowy, misjonarz salezjanów: - Wszystko się rozpadło i jest szansa, żeby zbudować ten kraj od nowa, tak jak należy. Naród haitański już tak wiele wycierpiał. Nie zmarnujmy tych ofiar!