1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

  Narodowy plan rozwoju Haiti

31 marca w nowojorskiej siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych odbyła się konferencja poświęcona odbudowie Haiti.

  To była katastrofa, ale Haiti odrodzi się piękniejsze

O skutkach trzęsienia ziemi, biedzie, spotkaniu z papieżem i dumie z bycia potomkinią polskich legionistów Geri Benoit Belnowski opowiada Barbarze Stefańskiej. Trzęsienie ziemi sprzed trzech miesięcy pochłonęło ponad 220 tys. osób i pozbawiło dachu nad głową 1,3 mln. Minął pierwszy szok, ekipy telewizyjne już opuściły Haiti, oczy świata zwróciły się w inną stronę. A kraj nadal leży w gruzach.

  Oni wciąż czekają na naszą pomoc

Z siostrą misjonarką Lilą Cochłą rozmawia Katarzyna Olubińska. Trzęsienie ziemi o sile 7 w skali Richtera, najsilniejsze od ponad 200 lat, nawiedziło Haiti 12 stycznia. Epicentrum wstrząsów znajdowało się 60 km od Port-au-Prince. Tysiące ludzi poniosły śmierć pod gruzami, w zbiorowych mogiłach pochowano 70 tys. ofiar kataklizmu, ale władze szacowały, że liczba zabitych może sięgnąć 200 tys.

  Podsumowanie wizyty Geri Benoit Belnowski

Wizyta w Polsce Geri Benoit Belnowski, byłej pierwszej damy Haiti, Polki z pochodzenia, a obecnie Ambasador Republiki Haiti w Rzymie dobiegła końca. Pani Ambasador przyjechała do Warszawy w poniedziałek 29 marca 2010 na specjalne zaproszenie Zofii Pinchinat – Wituckiej, prezes Fundacji Polska- Haiti.

  Dramat na Haiti - tylko cud pomoże

"Polska - The Times": Stało się to, czego właściwie wszyscy się spodziewali: dwa miesiące po tragicznym trzęsieniu ziemi na Haiti, media coraz rzadziej informują o sytuacji w tym zrujnowanym państwie, coraz mniej napływa też pomocy zagranicznej. Tymczasem potrzeby Haitańczyków wcale nie są mniejsze niż w połowie stycznia, kiedy doszło do katastrofy.

  Obama potwierdza pomoc dla Haiti

O zaangażowaniu USA w odbudowę i ożywienie Haiti, dotkniętego w styczniu niszczącym trzęsieniem ziemi, zapewnił prezydent USA Barack Obama, goszcząc w środę przywódcę Haiti Rene Prevala.

  USA. Konferencja państw pomagających Haiti finansowo - 31 marca

Międzynarodowa konferencja państw, które wspierają Haiti finansowo po trzęsieniu ziemi odbędzie się w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, 31 marca - poinformował w czwartek Departament Stanu USA.