1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Media

 
Oto Marcin Hajzyk, chirurg ortopeda, wspaniały człowiek, który od kilku tygodni bez wytchnienia operuje pacjentów na Haiti.

Marcin zgłosił się do nas w marcu, szukając szpitala na Haiti, który przyjął by go na wolontariat. Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który ukończył w 2007 r.. Od 2008 roku pracuje jako chirurg – ortopeda w Górnośląskim Centrum Medycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Marcin pracował już jako wolontariusz w Tanzanii i w Nepalu.

 
Serdecznie dziękujemy przyjaciołom Fundacji Polska – Haiti, wolontariuszom, załodze Baru Studio, partnerom, gościom, darczyńcom, a przede wszystkim Carltonowi Rara i jego zespołowi za wspaniały koncert !

W ubiegłą sobotę 29 marca w Barze Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w ramach Dni Frankofonii odbył się charytatywny koncert haitańsko-francuskiego artysty Carltona Rara, grającego w bluesowych klimatach z zabarwieniem groove i roots.

 
Dni Frankofonii w Warszawie

Serdecznie zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy malarstwa haitańskiego w zbiorach polskich "SŁOŃCE W ZENICIE", a także wiele innych wydarzeń związanych z kulturą haitańską, które odbywać się będą w Warszawie w ramach Dni Frankofonii.

 
Promocja albumu "Malarstwo haitańskie w zbiorach polskich"

Wydawnictwo M-D-M oraz MotyleKsiążkowe.pl serdecznie zapraszają 27 października do Krakowa!

 
Oto Karolina!

Przedstawiamy Wam ważną dla Fundacji osobę, która zdecydowała się włączyć w projekt budowy szkoły w Jacmel. Jej zadaniem jest nadzorowanie budowy naszej szkoły. Karolina jest na miejscu już od miesiąca. Dołączą do niej niebawem dołączą poszczególni członkowie gruby architektonicznej Balon. Polska ekipa pozostanie na miejscu do czasu zakończenia prac budowlanych. Najlepiej jednak by o sobie napisała Karolina.

 
eSKY.pl dla Haiti

eSKY.pl został nowym partnerem Fundacji Polska – Haiti!

 
Kulturowa mozaika

Kultura haitańska stanowi w całości mozaikę wzbogaconą o wpływy z innych kultur: afrykańskiej, indiańskiej i europejskiej.

  Nowy adres biura Fundacji Polska - Haiti

W ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy się do nowej lokalizacji.

  Złota gorączka na Haiti! Kto się wzbogaci?

Może Haiti i jest « najbiedniejszym państwem obu Ameryk » ale Haitańczycy siedzą na kopalni złota. Jest to pierwszy z serii artykułów na ten temat, opublikowanych przez Le Nouvelliste.

 
Huragan Sandy na Haiti

Huragan Sandy przechodząc przez terytorium Haiti poczynił wielkie szkody, tym większe, że część południowego wybrzeża już zostało spustoszone przez ulewne deszcze.